گفتگو با رئس بهره برداری مجتمع شیمی تکس آریا

دوره آموزشی گزارش نویسی و مکاتبات اداری برگزار شد
۱۳۹۷-۱۲-۱۲
پیام نوروزی سرپرست محترم شرکت شیمی تکس آریا
۱۳۹۷-۱۲-۲۸
نمایش همه
گفتگو با رئس بهره برداری مجتمع شیمی تکس آریا
  • بعنوان اولین سوال ضمن معرفی خود کمی از سوابق تحصیلی و شغلی خود گفته و بفرمایید درچه سالی به استخدام شرکت شیمی تکس آریا و در کدام واحد مشغول به کار شدید ؟

اینجانب حامد صادقیان فارغ التحصیل رشته مهندسی شیمی از دانشگاه آزاد اسلامی ماهشهر در مقطع کارشناسی ارشد هستم. قبل از استخدام در شرکت شیمی تکس آریا، قریب به ۱۷ ماه در بخش نظارت پالایشگاه آبادان مشغول به کار شده و پس ازآن در سال ۱۳۸۸ به عنوان کارشناس فرآیند در شرکت شیمی تکس آریا استخدام شدم.

  • یعنی همزمان با آغاز پروژه راه اندازی شرکت ؟

بله در آن مقطع زمانی، شرکت در مرحله خاک ریزی و ساخت ساختمانهای سایت بوده که پس از پیشرفت پروژه و انجام عملیات پیش راه اندازی به سمت سرپرست شیفت بهره برداری منصوب شده و پس از گذشت ۵ سال در سال ۱۳۹۳ به سمت رئیس بهره برداری منصوب شدم و تاکنون در حال انجام وظیفه در این سمت می باشم.

  • وظایف شما در حوزه بهره برداری چه می باشد؟

از جمله وظایف رئیس بهره برداری در مجتمع می توان به مواردی نظیر: نظارت بر کیفیت و کمیت تولید، ارائه راهکارهای تولید جهت افزایش بهره وری و راندمان محصولات، کنترل و پایش خوراک ها و محصولات مجتمع، ارائه راهکارهای لازم در شرایط اضطراری و نظارت و رسیدگی بر فعالیت کلیه پرسنل بهره برداری اشاره نمود.

به بیان دیگر یک مسئول بهره برداری با در نظر گرفتن دیدگاه و نوع کاری که به آن مرتبط است می بایست دانشی از وظایف و حرفه های دیگر واحدهای کارخانه را داشته و در این صورت است که مسائل مربوط به قسمت خود را حل نموده و افزایش بازدهی را در بر می گیرد.

  • موارد استفاده محصولات تولیدی شرکت در کجاها می باشد؟

محصول متیل اتیل کتون (MEK) مایعی بی رنگ ، به عنوان یک حلال صنعتی تجاری مهم با نقطه جوش پایین ، در پالایشگاههای تولید روغن پایه موتور، صنایع رنگ و رزین، چاپ و چرم مصنوعی کاربرد گسترده ای دارد:  حلال برای جوهرهای چاپ، جداسازی پارافین ها از روغن صنعتی، چسب های رابره و رزینهایی از قبیل اپوکسی، پلی استرها و پلی پورتانها و اكريليك ها از جمله موارد مصرفی این ماده می باشد.

  • جناب مهندس درحال حاضر وضیعت تولید در  شرکت شیمی تکس آریا چگونه است ؟

رفع گلوگاه های تولیدی و دستیابی به تولید پایدار توأم با افزایش ظرفیت از مهمترین اهداف واحد تولیدی این شرکت می باشد و آنچه پراهمیت است تلاش تمامی مدیران، رؤسا و پرسنل شرکت شیمی تکس است که با ترفندهای مختلف و رفع کمبودهای موجود در تجهیزات علی الخصوص واحد اسید، میزان تولید و کاهش انحراف ضرایب مصرفی مواد را مثبت تر و رویه عملکرد را با توجه به پتانسیل موجود، بهبود بخشیده ایم.

امید است به لطف خداوند در سال پیش رو با برنامه ریزی مدون برای اولین بار رکورد سالیانه تولیدی و رسیدن به ظرفیت ۳۰۰۰ تن محقق گردد.

  • از دیدگاه شما، چه عواملی موجب انگیزه کاری و افزایش بهره وری در شرکت می شود؟

ایجاد انگیزش کاری در واقع عاملی است که رفتار پرسنل و کارکنان را جهت می دهد و موجب بالا رفتن اعتماد به نفس آنان می شود و همانگونه که مستحضرید برای ایجاد انگیزش لازم است که نیازها شناسایی و در جهت رضایت آنها تلاش شود که به عواملی چون ایجاد امنیت شغلی، رفاه شغلی و اجتماعی پرسنل (سلامتی و نشاط) را می توان اشاره نمود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *