در سال ١٣٩٧ برای اولین بار شرکت شیمی تکس آریا از زیان به سود رسید

پیام نوروزی سرپرست محترم شرکت شیمی تکس آریا
۱۳۹۷-۱۲-۲۸
پیام‌ تسلیت سرپرست و پرسنل شرکت شیمی تکس آریا درپی حادثه سیل در استانهای کشور
۱۳۹۸-۰۱-۰۶
نمایش همه
در سال ١٣٩٧ برای اولین بار شرکت شیمی تکس آریا از زیان به سود رسید

شرکت شیمی تکس آریا که پیشتر و از بدو راه اندازی زیان ده بود توانست به اهداف درآمدی خود در پایان سال ۹۷ دست یابد و به سود دهی برسد.

به گزارش روابط عمومي، مهندس شمس در آخرين جلسه مديران شركت در روز آخر كاري با اعلام این خبر اظهار داشت: با برنامه ریزی های انجام  شده، و تلاش همه پرسنل شرکت شيمي تكس، این شرکت که از ابتدای راه اندازی بدلیل مشکلات ساختاری و موانع خاص در تولید و فروش محصول در میان شرکتهای ضررده قرار داشت، توانست با اصلاح ساختار توليد و مالي خود اعم از کاهش هزینه‌ها، اصلاح بهای تمام شده، افزایش قیمت محصول توليد شده، در پایان سال ۹۷ به سود دهی رسیده و در وضعيت مطلوبی قرار بگیرد.

مهندس سید محسن شمس ادامه داد: فروش شرکت شیمی تکس آریا در سال ۹۷ از مرز ۵۰۰ میلیارد ریال گذشت و رکورد بی نظیری در فروش مقداری و ریالی MEK به ثبت رسید بطوریکه این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل آن ۳۰۰ درصد افزایش داشته است و تمامي آن صرف نياز كارخانجات داخلي بوده است.

وی تصریح نمود: ثبات در توليد و بهینه سازی داراییها اولویت نخست شرکت در سال ۹۸ است و به دنبال تقویت برند شرکت شیمی تکس آریا با هدف افزایش سطح تولید  MEK با کیفیت و مناسب جهت رقابت در بازارهای خارجی هستیم.

شمس با بیان اینکه توسعه پایدار نیازمند نگاه بلندمدت می باشد افزود: تمام تلاش ما اینست در سال جدید که از سوی مقام معظم رهبری به شعار”رونق تولید” نامگذاری شده است، با تعریف پروژه هایی جدید به تولید مستمر رسیده و روند روبه رشد خود را حفظ نماییم.

وی تأکید نمود: مهمترین هدف این شرکت بعنوان تنها واحد تولید کننده  MEK در کشور این است که صد در صد  نیاز MEK شرکت های داخلی را بصورت کامل تأمین نموده لذا أخذ مجوز گريد دارويي نيز از سال گذشته در دستور كار قرار گرفته است تا دیگر نیازی به واردات این محصول از خارج نباشد و ارز در کشور برای کمک به اقتصاد داخلی حفظ شود.

وي همچنين در مورد ادغام دو شركت شيمي بافت و شيمي تكس آریا عنوان كرد: جلسات كارشناسي زيادي تشكيل شده و مصوبات آن براي عملياتي شدن ادغام دو شركت أخذ شده است .

گفتنی است، شرکت شیمی تکس آریا در راستای تكميل زنجير ه ارزش پتروشیمی شيمي بافت در سال ۸۹ تأسيس  و همچنین ورود به عرصه رقابت در بازارهای جهانی ، به عنوان اولین و تنها تولید کننده متیل اتیل کتون MEK (محصول نهایی) و ۲-بوتانول SBA (محصول میانی) در ایران و خاورمیانه، تولید تجاری خود را از سال ۱۳۹۱ با ظرفیت ۳۰۰۰ تن در سال در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر و با استفاده از توان مهندسی و اجرایی داخل کشور آغاز نموده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *